pondělí 20. listopadu 2017

Hauswaldská kaple - šumavské Lurdy

Nejprve bych vám ráda poděkovala za milé komentáře a přáníčka brzkého uzdravení. Jste zlatíčka a mám vás ráda.Úžasný
Protože mi stále můj zdravotní stav nedovoluje chodit s Filipem byť i jen na krátké vycházky, nemám žádné aktuální snímečky, které bych mohla umístit na svůj blog. Procházky mi chybí, tak se pojďme projít alespoň virtuálně. Jen krátký a nenáročný výšlap na místo velmi příznačné.
Vydáme se ze Srní nejprve autem přes Staré Srní, kde se pokocháme pohledem na krásné chaloupuky a chalupy, až dojedeme k chatě Forward. Zde zaparkujeme a můžeme se před výšlapem občerstvit. Od chaty dojdeme lesem po modré a zelené TZ až k Vchýnicko-tetovskému plavebníku kanálu. Přejdeme přes mostek

a dojdeme až ke kapli.

Žádná kaple zde však nestojí. Najdeme tu jen zbytky základů. Místo to bylo kdysi hojně navštěvované. K místu se váže několik pověstí o zázracích, které se zde udály a tak tu byla r. 1820 vystavěna malá kaple. Ta však brzy přestala stačit sílícímu proudu poutníku, a tak zde vyrostla r. 1860 kaple větší, která ale měla špatnou stabilitu.

R. 1902 tu byla vystavěna tedy kaple třetí. V roce 1957 při vznikajícícm vojenském prostoru však byla Hauswaldská kaple podminována, odstřelena a tím navždy zničena.

Jako zázrakem se přes silný výbuch zachránila soška Panny Marie Lurdské, která je dnes umístěna v srňském kostele.
Možná se ptáte, proč právě zde se událo tolik zázraků a proč je místo zasvěceno Panně Marii Lurdské. V blízkosti božích muk je silné energetické místo. I všudypřítomná čistá pramenitá voda měla jistě blahodárné účinky na lidský organizmus (pomáhá zraku, kloubům a močovému ústrojí). Patronka Panna Marie Lurdská je přece patronka zázraků uzdravení, patronka lidí tělesně postižených. Je známo, kolik lidí putuje každodenně do francouzských Lurd za zázrakem pomoci, pro uzdravení. Proto se toto místo na Šumavě považovalo (a snad dosud považuje) za malé šumavské Lurdy.

ZDE si pusťte moc hezké video o tomto místě.

Kde se ale bere uzdravující moc takových studánek a pramenů? Jejich voda totž nebývá ničím zvláštní. Potvrzují to chemické rozbory, které nenacházejí žádné neobvyklé příměsi. Voda jen báječně chutná.
Na rozdíl od minerálních prameů, které působí blahodárně na všechny lidi s určitým postižením, vody ze zázračných studánek neuzdraví vždy každého. Proč? To nikdo neví. Snad vyšší moc tuší, že někteří lidé by se svým zdravím ani neuměli zacházet.

Přeji vám úspěšný týden.ÚžasnýŽádné komentáře:

Okomentovat

Velikonoční přání

Všem virtuálním přátelům, stálým i náhodným návštěvníkům přeji krásné a požehnané velikonoční svátky plné sluníčka, barev, vůní, pohody, rad...