středa 10. února 2021

Proměny počasí

 Po přechodném výrazném oteplení na konci minulého týdne, kdy u nás teploty atakovaly desítku do plusu a docela pěkně pršelo, veškerý sníh roztál a vylila se voda z břehů.Jak voda rychle přišla, tak rychle odešla a z neděle na pondělí přišla pěkná sněhová nadílka. Jela jsem ráno o půl páté do práce, silnice nebyly vůbec nijak ošetřené. Ve víc než 5 centimetrové vrstvě sněhu byly jen vyjeté koleje. Bála jsem se, ale kupodivu se jelo dost dobře. 

Ani hlavní tah Hradec Králové - Jičín ještě nebyl protažený (a nebyl ještě ani o půl osmé).

A takhle to vypadalo, když jsem jela ve 14.30 hodin z rachoty.

Silnice byly mokré, jen místy rozježděný sníh. 
Po několika letech skoupých na sníh jsme se letos konečně dočkali pěkné sněhové nadílky. U nás máme cca 15 cm sněhu.👏👍
I náš 2,5 letý vnouček si sníh užívá.Na lukách zůstaly alespoň kaluže. Snad do víkendu zamrznou natolik, aby se na nich dalo bruslit. 

Přeji vám příjemný zbytek pracovního týdne. Buďte na sebe opatrní!🌞🧡 


12 komentářů:

 1. Emi, jsou to skoky v tom počasí. Po lednovém sněhu nebylo i víkendu ani památky. V neděli odpoledne začalo něco padat a v pondělí ráno kalamita. Klouzající se autobusy, k nám dodnes nedorazili popeláři (prý ještě stále dohánějí pondělní výpadek). Silničáři za během posledních zim odvykli tomu, že by mohlo mrznout a nasněžit. Včera jsme preventivně sundali ze střechy altánu 20cm vrstvu sněhu.
  Ale pro děti je to radost, jak je vidět na tvých fotkách.
  Měj hezké dny

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Je to nádhera! Škoda, že nám ve větším rozletu brání koronavirová omezení.😞
   Přeji pohodové dníky.⛄🌞

   Vymazat
 2. Změna počasí byla velká,ze dne na den.Sněhu je všude dost,také jsme museli ráno jet k lékaři a silnice moc uklizené nebyly.Každého,kdo v tomu musí jezdit obdivuji.To je jak dcera,tak syn.U nás v sídlišti sníh vůbec na silnici neuklízí.Asi mají na starosti hlavní tahy,to je důležité.
  Děti si ho užijí nejvíc.Sáňkuje se,kde se dá.U nás je malý kopeček u garáži a děti je tam plno.Tak si ho užije i tvůj vnouček.
  Emi,měj hezké dny

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Také jezdím denně do práce autem. Co se dá dělat, musíme jezdit opatrně a používat mozek.😊
   Přeji pěkné zimní dníky.⛄🌞

   Vymazat
 3. Emo,nepřízeň počasí děsí i mě, sice nikam jet nemusíme, za to však naše děti do práce dojíždí denně. Nenápadně je kontroluji SMS dotazem jak se daří, zda jsou již doma v chalupě. ☺ Sněhu je i u nás spousty a smogu rovněž.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Také jezdím do práce autem. Co je to ale proti tomu, že synovec jezdí kamionem. To je teprve mazec v takovémto počasí!!🤦‍♀️
   Přeji pěkné dny a opatruj se!🌞⛄

   Vymazat
 4. Emi, těžko říct, kde jsou silnici po ránu ošetřené... V Čechách asi nikde.
  Ale vnouček se vyřádí, dětem a pejskům tu nadílku moc přeju.
  Měj hezké dny, Helena

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Už jsem se začínala bát, že děti budou znát sníh jen z obrázků. Letos si ho snad užijí.🛷 Škoda že nás covid tak omezuje!😞
   Přeji pěkné dny.🌞⛄

   Vymazat
 5. Tak mi už tady u nás na kopci máme sníh už od konce ledna, dole to roztálo, tady se to drželo a od minulého týdne padá a padá. Děti si lebedí, ti co musí na silnice už moc ne.Ale dřív tohle bylo normální, jen jsme si poslední léta odvykli..-)

  OdpovědětVymazat
 6. Silnice už byly v pondělí odpoledne jen mokré. Doufám, že zítra ráno nebudou sněhové jazyky. To by bylo horší, než když v pondělí ležela sněhová nadílka všude.🤔
  Přeji pěkné zimní dníky.⛄🌞

  OdpovědětVymazat
 7. Tak minulý čtvrtek jsem jela na veterinu a pouze v teplém svetru, bylo plus 12 st.
  Za týden to byl takový výkyv, shodla jsem se s pamětníky, že tu tolik sněhu nebylo přes 40 let. Na zahradě mám přes metr, je to skutečně síla, až to roztaje všude, netuším, kolik toho řeka pojme.
  Krásnou neděli, těším se na první posly jara :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tolik sněhu jako u vás nemáme, ale i tak je to proti minulým rokům úspěch! Naposledy jsme takto sněhu (cca 15 cm) měli v r. 2017.❄️🌡️⛸️🛷⛄
   I ty měj krásnou neděličku.🌞

   Vymazat

Velikonoční přání

Všem virtuálním přátelům, stálým i náhodným návštěvníkům přeji krásné a požehnané velikonoční svátky plné sluníčka, barev, vůní, pohody, rad...